+98 21 88701759 | info@asredanesh.com

تاریخچه


معرفی شرکت

شركت عصر دانش افزار در سال 1374 با هدف ارائه راه‌حل‌های جامع و خدمات تخصصی در زمینه طراحی و اجرای بستر فنی امن ، نرم‌افزار، آموزش، مدیریت انتقال فناوری و مشاوره تاسیس گردید و از سال 1390 تا کنون در حوزه سرویس های مبتنی بر ابزارهای هوشمند مشغول فعالیت می باشد.

اهداف

اهداف و ماموریت‌های سازمان، جهانی شدن، پیشرو بودن در ارایه راه‌حل‌های راهبردی، فناوری و یكپارچه‌سازی و ارایه خدمات به همه اعضای زنجیره فناوری اطلاعات می‌باشد.

زمینه‌های فعالیت و خدمات


الف) سرویسهای مبتنی بر ابزارهای هوشمند ( از 1390 تا کنون )

در این بخش، شرکت تمرکز خود را بر ارائه خدمات کاربردی به مشتریان در بستر موبایل قرار داده و با نیروی انسانی متخصص خود توانسته است در زمینه اجرای سیاست‌های كلان كشور در زمینه IT و ارائه سرویس های مبتنی بر ابزارهای هوشمند نقش فعالی را ایفا نماید.

 • خدمات موبایل بانک
 • پرداخت موبایلی
 • مارکت برنامه های اندرویدی
 • خرید اوراق بهادار بورس بصورت برخط
 • تولید سایر برنامه های کاربردی

ب) فعالیتهای آموزشی تخصصی ( از بدو تاسیس تا کنون )

مرکز آموزش شرکت عصر دانش افزار از سال 1382 به عنوان یکی از مراکز پیشتاز در زمینه آموزش تخصصی اوراکل به صورت واحدی مستقل و با فضای آموزشی مجزا و مجهز فعالیت خود را برای طیف وسیعی از مشتاقان آغاز کرده است.

این مرکز به واسطه بهره گیری از مجرب‌ترین اساتید و تمرکز بر کیفیت برگزاری دوره های آموزشی موفق به کسب جایگاه بالایی در حوزه اوراکل در بین مخاطبان خود گردیده است. مرکز آموزش شرکت عصر دانش افزار به موازات فعالیت اصلی و تخصصی خود در حوزه اوراکل و در پاسخ به درخواست مخاطبان خود در سایر حوزه ها مانند، هوش تجاری، لینوکس، شبکه و برنامه نویسی موبایل نیز به صورت وسیع فعالیت دارد.

از ویژگی های این مرکز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برگزاری دوره های آموزشی اوراکل مطابق با محتوای دوره‌های آموزشی Oracle University
 • بهره‌گیری از اساتید متخصص، مجرب و آشنا به جدید ترین روشهای آموزشی بر اساس استاندارهای بین المللی و دارای گواهی نامه های معتبر
 • انعطاف پذیری در رفع نیازهای آموزشی مشتریان و طراحی و اجرای دوره های ویژه و سفارشی
 • معرفی نیروی متخصص و کارآمد به شرکت ها و سازمانها
 • اعطای گواهینامه معتبر در پایان دوره های آموزشی
 • همکاری با بیش از یکصد موسسه، نهاد و سازمان دولتی و خصوصی

ج) راهکارهای جامع ( از بدو تاسیس تا سال 1390 )
 • Consulting
  شامل خدمات مشاوره جهت تدوين استراتژی، مديريت فرايندهاي سازماني، برنامه جامع، امکان سنجی
 • Technology Integration
  شامل توليد نرم افزار، پروژه های شبکه، امنيت، طراحی مراکز داده و مخابرات
 • Enterprise Applications
  شامل پياده‌سازی سيستم‌های ERP، SCM و CRM و توليد Portal
 • Outsourcing Services
  شامل خدمات Outsourcing در حيطه تکنولوژی و حرفه

برگزیده سوابق شرکت

بانکت

محصول بانکت به عنوان یک اپلیکیشن در حوزه بانکی و پرداخت در سال 1397 شروع به کار نمود. این محصول از دیگر محصولات حوزه پرداخت شرکت عصر دانش افزار بوده و در حال توسعه می‌باشد.

1397

موبایل بانک حکمت

همکاری شرکت عصر دانش افزار و بانک حکمت ایرانیان به صورت مشارکتی در سال 1396 شروع شد و حاصل این مشارکت، موبایل بانک حکمت ایرانیان بوده است. این موبایل بانک شامل خدمات بسیار زیادی از جمله خدمات انتقال، خرید، تسهیلات، شارژ، قبض و خدمات دیگر بانکی می‌باشد. در حال حاضر به دلیل شرایط خاص بانک، توسعه محصول متوقف شده است.

1396

موبایل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

همکاری شرکت عصر دانش افزار و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به صورت مشارکتی در سال 1395 شروع شد و حاصل این مشارکت، موبایل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بوده است. این موبایل بانک شامل خدمات بسیار زیادی از جمله خدمات انتقال، خرید، تسهیلات، شارژ، قبض و خدمات دیگر بانکی می‌باشد.

1395

موبایل بانک سینا

همکاری شرکت عصر دانش افزار و بانک سینا به صورت مشارکتی در سال 1395 شروع شد و حاصل این مشارکت، موبایل بانک سینا بوده است. این موبایل بانک شامل خدمات بسیار زیادی از جمله خدمات انتقال، خرید، تسهیلات، شارژ، قبض و خدمات دیگر بانکی می‌باشد.

1395

سبزپرداز

نسخه جدید برنامه سبزپرداز در بهمن ماه 1395 منتشر شد. سبزپرداز یک برنامه مدیریت قبوض حرفه ای است که می توان در آن قبوض را به صورت مستقیم پرداخت نمود. همچنین می توان مصرف انرژی خود را با منطقه ای که در آن زندگی می شود، مقایسه نمود. سبزپرداز با هدف حذف قبوض کاغذی، تلاش بر حفظ محیط زیست دارد.

1395

تجارت پی

تجارت پی یک شبکه پرداخت موبایلی است. شما می توانید هم به عنوان مشتری و هم به عنوان پذیرنده از خدمات پرداخت موبایلی بهره مند شوید.

1394

هانی اسپات

هانی اسپات یک Wi-Fi عمومی است که در هر نقطه ای که آن را با دستگاه خود مشاهده کنید، می توانید از سرویس های ارزش افزوده آن در بستری رایگان استفاده نموده و در صورت نیاز به اینترنت با یک کاربری مشترک از آن بهره مند شوید.

1392

موبایل بانک تجارت

این موبایل بانک با استفاده از طراحی و ویژگی های به روز پیاده سازی شده است. در این موبایل بانک شما می توانید بسیاری از اعمال بانکی خود را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید. این موبایل بانک در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در سال 1393 رتبه نخست را دریافت نمود.

1391

مارکت اندروید کندو

این مارکت در سال 1391 منتشر شد و در حال حاضر با بیش از هزاران برنامه اندرویدی ایرانی و خارجی و همچنین بیش از دو میلیون کاربر به فعالیت خود ادامه می دهد.

1391

معاملات برخط عصر آگاهان

این نرم افزار در بستر وب پیاده سازی شده است. از طریق آن می توان تمامی خرید و فروش های معاملات بورس را به صورت آنلاین (برخط) انجام نمود. همچنین می توان تمامی اخبار و اطلاعات بازار بورس را در لحظه مشاهده کرد.

1390

{ از سال 1390 به بعد استراتژی شرکت از فعالیت به صورت پروژه محور به فعالیت های سرویس محور تغییر پیدا نمود }

فعالیت های قبل از سال 1390

پروژه سیستم تحلیلی مشترکین مخابرات استان تهران

این پروژه به منظور تهیه گزارشات تحلیلی از اطلاعات مشترکین تلفن ثابت مخابرات استان تهران و بر روی بستر ارتباطی (پروژه MAN) که شركت عصر دانش افزار برای مخابرات استان تهران برقرار نموده بود به انجام رسيد. در این پروژه از ابزارهای زیر جهت تحلیل و طراحی سیستم و نیز برپاسازی انباره داده و گزارش ساز پویا استفاده گردید.

1383

پروژه مكانيزاسيون صنايع هواپيمايي ايران (صها)

به منظور مكانيزه نمودن سيستم هاي جامع صها و با هدف كاهش هزينه و بهره‌وري بهينه از اطلاعات موجود قراردادي فيمابين شركت عصر دانش افزار و صها به انجام رسيد.

1383

بانك اطلاعات مديران كشور

بانك اطلاعات مديران كشور يكي از گام‌هاي مهم و اساسي است كه دولت جمهوري اسلامي ايران با اشراف به اهميت موضوع، مبادرت به طراحي و برپايي آن كرده است. نياز به توسعه و بهينه‌سازي، بدليل ماهيت پوياي اين سيستم‌ها از يك طرف و تغييرات عمده در تكنولوژي اطلاعاتي از طرف ديگر، مجريان طرح را بر آن داشت تا با بازنگري در طرح و بستر اين بانك اطلاعاتي، ضمن رفع نقاط ضعف، حيات و پويايي آن را حفظ و كارآيي و وسعت آن را توسعه بخشند. توليد اين سيستم با انجام عمليات شناخت، طراحي مجدد و پياده‌سازي سيستم موجود پايگاه اطلاعات مديران كشور از محيط فعلي DOS به محيط جديد مبتني بر وب تحت Oracle به نحوي كه قابليت اجرا بر روي شبكه دولت و اينترانت مركز آموزش مديريت دولتي را داشته باشد، انجام پذيرفته است.

1381

سيستم گزارش‌گير پرونده‌های تشكيلات قضايی در كل كشور

در زمان بوجود آمدن این سیستم در كشور بالغ بر 60/000/000 پرونده قضايی وجود داشت كه مديريت آنها می توانست نقش بسيار مهمی در انجام عمليات قضايی و پيش‌گيری از وقوع جرم بر عهده گیرد. سيستم‌های قديمی به نام پيشينه با داشتن بالغ بر 12/000/000 پرونده قضايی در اين قوه وجود داشت كه می شد به تدريج ضمن ارتقاء، اطلاعات كليه پرونده‌ها را در آن وارد نمود. نظر به حجم زياد اطلاعات موجود در اين سيستم و تنوع استفهاماتی كه می‌ شد از اين اطلاعات نمود يك لايه مديريت دانش برای به دست دادن گزارشات مديريتی برای مديران ارشد قوه قضائيه روی اين سيستم طراحی و پياده سازی شد كه از اين طريق كليه دادگاه‌های كشور (در مرحله فعلی تهران) قادر بودند از اين اطلاعات استفاده كنند. همچنين مديران ارشد قوه قضائيه مي‌توانستند، گزارشات مديريتی را در حوزه مورد علاقه خود از آن بدست آورند.

1383

طرح جامع دانشگاه آزاد

مميزي و بازنگري سيستم‌هاي موجود و يافتن نقاط ضعف و دلايل متوقف ماندن طرح، يافتن راه حل براي راه‌اندازي طرح موجود يا ارائه راه حل جديد، بررسي سيستم‌هاي موجود و شناخت كل سيستم‌هاي دانشگاه با نگرش طرح جامع به انجام رسيده است.

1383

مشاورة طراحي WAN شبكة فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شركت رفاه

اين پروژه شامل ارائة راه‌حل‌ها، امكان سنجي و تخمين هزينه براي اتصال 79 فروشگاه زنجيره‌اي رفاه به تهران بود. جهت Redundancy در تهران دو مركز داده در نظر گرفته شد. اين طرح به صورت 3 لايه طراحي شده بدين ترتيب كه كلية فروشگاه‌هاي موجود در هر استان به فروشگاه مركزي در آن استان متصل شده و كلية فروشگاه‌هاي مركزي در استان‌ها به هر دو مركز داده در تهران متصل مي‌شدند. نوع ارتباط در اتصال مراكز استان‌ها به دو مركز داده در تهران به طور همزمان با استفاده از شبكة IP-MPLS و ارتباطات TDM-Based Point to Multipoint و براي ارتباط فروشگاه‌هاي هر استان به مركز استان با استفاده از ارتباطات P-to-M و Dialup بود. در اين طرح افزونگي در سطوح مختلف به طور كامل در نظر گرفته شده بود.

1383

طرح جامع زير‌ساخت شبكه اطلاع‌رساني آموزشي و پرورشي رشد

طرح جامع زير‌ساخت شبكه اطلاع‌رساني آموزشي و پرورشي رشد در قالب طرحهاي تكفا و به عنوان يكي از بزرگترين طرح‌ها در زمينه شبكه توسط شركت عصر دانش و دو شركت ديگر از ابتداي سال 82 آغاز و به پايان رسيد. در اين پروژه كه با كار شبانه‌روزي تيم طراحي شركت به انجام رسيد طرح ارتباطي 24000 نقطه شامل دبيرستان‌ها، سازمان‌ها و ستادهاي آموزش و پرورش به همراه كليه جزئيات مربوط به ارائه سرويس‌ها، ساختار سايت‌ها و بستر ارتباطي در سه مرحله سياست‌گذاري، طرح جامع و طرح تفضيلي به آموزش و پرورش تقديم شد.

1383

ايجاد شبكه VPN براي اتصال سفارتخانه‌ها در نقاط مختلف جهان

وزارت امور خارجه در راستاي تحقق خدمات بر خط خود، در نظر داشت، 120 نقطه در سطح جهان را با بكارگيري شبكه اختصاصي مجازي (VPN) به يكديگر متصل نمايد. اجراي اين پروژه به عنوان اولين پروژه در مقياس جهاني بر عهده شركت عصر دانش افزار قرار گرفت.

1383

پروژه سرویس اینترنت پرسرعت PAP

اين پروژه كه ADSL نام داشت از مدتها پيش در شركت عصر دانش افزار مطرح بوده و در سه مركز شهيد مطهري، هفت تير و شهيد رجائي كه جملگي از مراكز مخابراتي منطقة 8 تهران مي‌باشند به صورت آزمايشي پياده سازي گرديد. در اين پروژه با به كارگيري از تجهيزات DSLAM در مراكز مخابراتي و يا مراكز نزديك به آنها و استفاده از جداكننده‌هاي Data , Voice ، امكان ارائه همزمان داده و صوت بر روي خطوط سيم مسي تلفن مشتركين مراكز مخابراتي امكان پذير شد. در اين پروژه از آخرين تكنولوژي‌هاي ATM switching, IP-MPLS core, Routing, Security, Caching استفاده گردید.

1383

امنیت شبکه مخابرات در کل کشور

بزرگترين پروژه امنيتي سال 81 كه در كشور تحت عنوان DNS & Caching, Filtering, Security برگزار شد مربوط به شبكه ملي ديتا بود و تحت عنوان مناقصه 25/81 به اجراء در آمد كه شركت‌هاي مختلفي با ارائه Solution‌هاي متفاوت در زمينه‌هاي فوق با يكديگر به رقابت پرداختند. شركت عصر‌دانش افزار با استعانت از خداوند منان و تلاش مستمر، بي وقفه و شبانه‌روزي تيم متخصصين شبكه و امنيت شبكه خود با كسب بالاترين امتياز فنی به عنوان برنده اين پروژه عظيم ملي اعلام شد.

1383

نصب و راه‌اندازي پورت DSL در 677 نقطه براي شركت مخابرات ايران

در اين پروژه هدف راه‌اندازي پورت شبكه دسترسي G.SHDSL به همراه كليه تجهيزات موردنياز جهت مديريت شبكه و اتصال به شبكه Edge در سراسر كشور بود. در اين پروژه پيش‌بيني گردیده بود كه در تمامي مراكز ديتا كه در فاز اول اين پروژه پوشش داده نشده‌اند، پورت‌هاي G.SHDSL نصب گردد. در اين پروژه پورتها در 677 مركز ديتاي كشور در مدت 7 ماه نصب و راه‌ا اندازی گرديد. در مقايسه با پروژه PAP در اين پروژه پراكندگي نقاط اجرايي تقريبا دو برابر بود.

1383

تدوين‌ برنامه‌هاي كسب و كار (Business Plan)

در سال 83 بزرگترين MAN (Metropolitan Area Network) در كشور مربوط به شبكه ارتباطي 110 مركز شركت مخابرات استان تهران بود كه شامل 78 سايت PCM شامل 70 سايت LC ، 7 TC و يك Main Data Center و گستره آن كل مساحت تهران بزرگ بود.

1383

تدوين‌ برنامه جامع فناوري‌اطلاعات‌ وارتباطات استان همدان

در راستاي توسعه و ارتقاء سطح ICT در حوزه‌هاي مختلف دولت و كسب و كار، استان همدان اقدام به تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات استاني نموده است. هدف از اين برنامه تدوين چشم‌انداز و استراتژي‌هاي توسعه ICT و ترسيم چارچوب كلان از لايه‌هاي مختلف معماري ICT در سطح استان است كه نهايتاً در قالب برنامه عملياتي، چگونگي اجراي استراتژي‌ها و معماري مطلوب ارائه خواهد شد.

1383

تدوين برنامه استراتژي سرمايه‌گذاري عصر ارتباطات و فناوري اطلاعات پارس

شركت سرمايه‌گذاري عصر ارتباطات و فناوري اطلاعات پارس در سال 1383 با هدف سرمايه‌گذاري و مشاركت در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) تاسيس شد. با توجه به اهميت و جايگاه ويژه برنامه‌ريزي استراتژيك در توسعه بازار و نقش اين راهكار در مواجهه با شرايط محيطي، مديران شركت عصر ارتباطات و فناوري اطلاعات پارس نيز در بدو راه‌اندازي و شكل‌گيري شركت تصميم به طراحي و تدوين راهبردهاي آتي شركت در بلندمدت و ميان‌مدت گرفتند. با عنايت به اين امر تدوين برنامه استراتژيك اين شركت توسط معاونت مشاوره و خدمات مديريت به انجام رسيد.

1383

نظارت‌بر اجراي تدوين‌برنامه استراتژي فناوري ‌اطلاعات ‌و ارتباطات استان مازندران

در راستاي تحقق دولت الكترونيكي، استان مازندران نيز پروژه‌اي را براي تدوين برنامه استراتژي فناوري اطلاعات و ارتباطات استان آغاز نموده است. اين برنامه با در نظر گرفتن خدمات مورد نياز مخاطبين خود در سطح استان و كليه سازمان‌هاي مرتبط با طرح، در حال تدوين مي‌باشد كه نظارت و رسيدگي بر اجراي اين پروژه بر عهده معاونت مشاوره مي‌باشد‌.

1383

نظارت ‌بر اجراي برنامه استراتژي فناوري ‌اطلاعات ‌و ارتباطات استان گلستان

در سال 1383در استان گلستان برنامه استراتژي فناوري اطلاعات و ارتباطات با در نظر گرفتن خدمات مورد نياز مخاطبين استان، تدوين گردید تا بتواند در راستاي تحقق دولت الكترونيكي، در سطح استان و كليه سازمان‌هاي مرتبط با طرح، برنامه‌اي جهت بكارگيري صحيح اين فناوري، تعريف و تدوين نمايد كه نظارت و رسيدگي بر اجراي اين پروژه بر عهده معاونت مشاوره بوده است.

1383

ارائه خدمات مشاوره‌اي به منظور بهينه‌سازي شبكه دانشگاه آزاد يزد

هدف از انجام اين پروژه بهينه‌سازي ساختار و وضعيت شبكه موجود دانشگاه آزاد يزد و سرويس‌هاي ارائه شده تحت آن بوده‌ است‌. اين پروژه در 4 فاز آغاز‌، اكتشاف‌، راهكار و اختتام بر مبناي متدولوژي UNDP (متدولوژي معاونت مشاوره شركت عصر دانش افزار به منظور طراحي و پياده‌سازي شبكه‌هاي كامپيوتري‌) انجام شد‌.

1383

تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات استان آذربايجان شرقي

با گسترش فناوري اطلاعات و تغييرات روز افزون آن و تاثير مستقيم آن بر فعاليت‌هاي روزمره، بكارگيري اين فناوري در بخش‌هاي دولتي و استاني و خدمات مربوط به آنها امري اجتناب‌ناپذير است. در همين راستا و به منظور تحقق دولت الكترونيكي، معاونت مشاوره در سال 1383 اقدام به تهيه برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات استان آذربايجان شرقي نمودکه اجراي این برنامه می توانست تأثيرات بسياري در زمينه‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي استان داشته باشد.

1383

پياده‌سازي سيستم‌هاي حوزه وزارتي در وزارت امور خارجه

پروژه پياده‌سازي سيستم‌هاي حوزه وزارتي يكي از پروژه‌هاي تعريف شده در برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت امور خارجه بود كه در راستاي طرح تكفا و به منظور توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در اين وزارت، به اجرا گذارده شد. شركت عصر دانش افزار به عنوان مجري اين پروژه وظيفه آماده‌سازي ، شناخت، بهينه‌سازي فرآيند‌ها، طراحي، پياده‌سازي، استقرار، آموزش، تحويل و پشتيباني سيستم‌هاي حوزه وزارتي را بر عهده داشت.

1382

پياده‌سازي سيستم خدمات كنسولي وزارت امور خارجه

پروژه پياده‌سازي سيستم‌هاي حوزه وزارتي يكي از پروژه‌هاي تعريف شده در برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت امور خارجه بود كه در راستاي طرح تكفا و به منظور توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در اين وزارت، به اجرا گذارده شد. شركت عصر دانش افزار به عنوان مجري اين پروژه وظيفه آماده‌سازي ، شناخت، بهينه‌سازي فرآيند‌ها، طراحي، پياده‌سازي، استقرار، آموزش، تحويل و پشتيباني سيستم‌هاي حوزه وزارتي را بر عهده داشت.

1382

سيستم جامع بيمه اشخاص

پروژه بيمه اشخاص براساس قرارداد في‌مابين شركت سهامي بيمه ايران و شركت عصر دانش افزار و با هدف مكانيزاسيون عمليات بيمه‌نامه‌هاي عمر، حادثه و درمان در شركت سهامي بيمه ايران به انجام رسيده است. هر يك از انواع بيمه‌نامه‌هاي ذكر شده مي‌تواند به صورت گروهي يا انفرادي پيشنهاد شده و به عقد قرارداد منتهي گردد. بيمه‌هاي عمر در شاخه انفرادي داراي تنوع زياد و پيچيدگي محاسبات حق بيمه بوده و از لحاظ زماني طولاني‌ترين نوع بيمه مي‌باشد و در شاخه گروهي، تابع شرايط قراردادهاي گروهي بوده و محدود به مدت قرارداد گروهي هستند.

1382

تدوين برنامه راهبردي عملياتي پارك فناوري نرم‌افزار استان گلستان

در سال 1382 معاونت مشاوره با استانداري گلستان 2 تفاهم‌نامه در خصوص ساخت پارك نرم‌افزاري در منطقه حيدر‌آباد در زميني به مساحت 36 هكتار امضا نمود كه مطالعات تحقيقاتي اوليه بطور كامل انجام گردید.

1382

تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت امور خارجه

در سال 1382 وزارت امور خارجه با بالغ بر 100 سفارتخانه در اقصی نقاط جهان قصد داشت تا با بكار گرفتن فناوری اطلاعات و ارتباطات نيل به اهداف و ماموريت‌های خود را تسهيل نمايد. معاونت مشاوره با تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات، مراحل استقرار اين فناوری را در كليه نمايندگي‌ها و ستاد، تشريح نمود. به كمك اين برنامه جامع، وزارت امور خارجه قادر به سرمايه گذاری برای تعريف، اجرا و بكارگيری eDiplomacy گردید.

1382

تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي

در سال 1382 سازمان ميراث فرهنگي كشور از جمله سازمان‌هايي بود كه توجه زيادي به استفاده از فناوري اطلاعات جهت انجام بهتر وظايف و ماموريت خود، داشت. با آنكه در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات در اين سازمان فعاليت‌هاي مختلفي انجام گرفته بود، اما با توجه به تخصصی بودن حرفه اين سازمان هنوز پيشرفت دلخواه حاصل نشده بود. معاونت مشاوره به عنوان مشاور سازمان، اقدام به تهيه و تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات براي سازمان ميراث فرهنگي نمود تا بتواند راه را براي رسيدن به ميراث ديجيتالي، معرفي بهتر ميراث فرهنگي و جاذبه‌هاي گردشگري در ايران و جذب هر چه بيشتر توريست هموار نمايد.

1382

تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان بهزيستي كشور

در سال 1382 سازمان بهزيستي كشور به منظور بهره‌گيري هرچه بهتر از فناوري اطلاعات و ارتباطات نيازمند به داشتن برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات مي‌باشد. در همين راستا معاونت مشاوره تهيه و تدوين اين برنامه را بر عهده گرفت. اين برنامه با نگرش سازمان‌نگر و فراگير، كليه نيازهاي ذينفعان سازمان را جهت استقرار و بهره‌گيري از اين فناوري در تمامي ابعاد سازمان مورد بررسي قرار مي‌دهد و نهايتاً راهكارهايي را جهت نيل به اين منظور به همراه اولويت‌ها، زمانبندي و هزينه‌هاي مربوطه ارايه مي‌نمايد.

1382

تدوين برنامه‌جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان ثبت اسنادو املاك

سازمان ثبت اسناد و املاك كشور از جمله سازمان‌هايي است كه داراي حجم كاري بسيار بالا بوده و مخاطبين آن مردم مي‌باشند. از همين رو نياز اين سازمان به فناوري اطلاعات و ارتباطات بسيار حياتي مي‌باشد. معاونت مشاوره در راستاي طرح تكفا در سال 1382 تهيه و تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT Master Plan) سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و ادارات تابعه را بر عهده گرفت. تدوين اين برنامه مشتمل بر مطالعات تطبيقي، شناخت و تحليل وضعيت موجود، تعيين سيستمهاي اطلاعاتي مورد نياز، قابليت‌ها و اولويت‌هاي اجرايي آنها و برنامه كلان عملياتي و اجرايي بود.

1382

مشاور مادر پروژه‌هاي ICT سازمان ثبت اسناد و املاك كشور

در سال 1382 نظارت بر پروژه‌هايي كه تحت عنوان ICT در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور صورت مي گرفت‌، بر عهده اين معاونت بود و به طور كلي معاونت مشاوره شركت عصر دانش افزار، مشاور مادر سازمان فوق در اجراي پروژه‌هاي کلان‌ بوده است.

1382

تدوين برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرك

در سال 1381 گمرك جمهوري اسلامي ايران با يك ستاد مركزي، 10 حوزه نظارت در استانها و بيش از 130 گمرك اجرايي در اقصي نقاط كشور بيشترين گستردگي را دارا بود. در راستاي تحقق طرح تكفا (توسعه و كاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات ايران)، برنامه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات در گمرك جمهوري اسلامي ايران به كمك معاونت مشاوره شركت عصر دانش افزار تهيه گرديد. هدف از تهيه اين برنامه در گمرك، برنامه‌ريزي براي رسيدن به اهداف كلان فناوري اطلاعات، انجام بهينه وظايف و ماموريت‌ها و تقويت عمليات گمركي بود تا بتوان با گسترش معماري منسجم و اعمال وحدت رويه و استاندارد‌سازي چارچوب‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري و اطلاعاتي، تكنولوژي اطلاعات را با اهداف كلان سازمان تطبيق داد.

1381

راهكار Gulf B2C

با توجه به روند رو به گسترش سيستم‌های مبتنی بر وب (Web Based) و جايگاه مهم اين فناوری در سيستم‌های روز دنيا، گروه نرم‌افزاری شركت عصر دانش افزار طراحی و پياده‌سازی سيستم تجارت الكترونيك (eCommerce) با قابليت B2C متناسب با نيازهای كشورهای خاورميانه را توليد نمود. كليه سرمايه‌گذاری اين پروژه توسط شركت عصر دانش افزار انجام گرفته و كاربران با اجاره بخشی از آن قادر به ارائه محصولات و خدمات خود به ديگران از طريق اينترنت بودند. نرم‌افزار فوق مورد تاييد كمپانی اوراكل بود.

1380

راهكار Oasis

نرم افزار فوق يك Total Solution يكپارچه برای شركت‌های تجاری بود كه از 5 سيستم سفارش، خريد، انبار، حسابداري و فروش تشكيل شده بود. اين نرم‌افزار فعاليت‌های سفارش و خريد كالا را مديريت نموده و با سيستم‌های انبار، فروش و حسابداری تجميع می گردید. همچنين اين سيستم قابليت ارائه گزارشات مديريتی را نيز دارا بود. اين نرم‌افزار در بيش از ده SME در امارت متحده عربي بكار گرفته شده و از جانب كمپانی اوراكل نیز مورد تاييد بود.

1380

بانك اطلاعاتي يكپارچه خودروي ملي

اين سيستم يك نرم‌افزار يكپارچه اطلاعاتي جهت مكانيزه نمودن كليه عمليات انجام گرفته در صنايع خودرو‌سازي تا مرحله توليد انبوه بود. اين نرم‌افزار شامل مجموعه‌اي از زير سيستم‌هاي مختلف بود كه توسط بانك اطلاعاتي Oracle به صورت مجموعه‌اي كاملاً يكپارچه قابل استفاده بودند. اين نرم‌افزار بنا به سفارش مركز تحقيقات ايران خودرو در سال 1377 به منظور پشتيباني، مديريت و گردش اطلاعات مورد نياز در پروژه عظيم خودروي ملي تهيه گردید.

1377